VŠTJ Ekonom Praha - oddíl orientačního běhu
Střihej ušáku!!!
  Aktuality
  Závody
  Mapy
  Oddíl
  Kontakt
  Fotky
  Stáhněte si
  Sponzoři
  Odkazy
 
  Přihlášení do oddílové databáze:
 
Username:
Heslo:

Aktuality z roku 2005

21.12. LOBLetošní LOBy - seznam závodůMíra
Tak se již lyžuje, po prošlém víkendu je na horách sněhu dostatek a tak se můžeme začít zajímat i o závody v LOB v roce 2006. Pro letošní sezónu jsou připraveny následující závody:

14.1.2006 1.závod PE,ŽA v LOB - krátká trať - JIL
15.1.2006 M ČR štafet LOB - JIL
28.1.2006 M ČR v LOB - klasická trať - ASU
29.1.2006 3.závod PE,ŽA v LOB - krátká trať - ASU
04.2.2006 4.závod PE,ŽA v LOB - klasická trať - SSU
05.2.2006 5.závod PE,ŽA v LOB - krátká trať - SSU
18.2.2006 M ČR v LOB - krátká trať - OSN
19.2.2006 7.závod PE,ŽA v LOB - klasická trať - OSN

Závody se již objevily v oddílovém přihláškovém systému, tak se tam můžete začít přihlašovat. Tak si užijte příjemné vánoční svátky a konec roku někde na horách.

11.12. ODDÍLVýročka a odměnění nejúspěšnějších ušákůMartin
V úterý se na tradičním místě, v restauraci U medvídků, konala výroční schůze našeho oddílu. Program byl také obvyklý - zhodnocení sezóny, plány do té následující, volba staronového výboru, sponzorská večeře, distribuce oddílové ročenky (připravil ji Radim a myslím, že se hodně povedla - těšte se, až si ji budete moci v sekci stáhněte si stáhnout...). Stejně jako loni došlo i na vyhlášení výsledků žebříčku nejúspěšnějších ušáků dle systému podpory výkonnostního sportu. Zde je seznam těch, kteří během sezóny dosáhli velmi dobrých výsledků na důležitých závodech, a získali za ně body. Na výročce zas za body obdrželi certifikáty v celkem vysoké souhrnné hodnotě. A ty certifikáty jim slibují proplacení peněz investovaných například do sportovního zboží nebo do startovného na běžně neproplácených závodech.
Šedivý Jan – 11 bodů
Seidl Miroslav – 9 bodů
Volfová Martina – 7,5 bodů
Kupcová Veronika – 6 bodů
Kazda Jiří – 4 body
Kunová Dáša – 1 bod
Celkem bylo rozděleno 38,5 bodu, to je o 10 méně než loni. Přes 75 % bodů pochází z LOBů, v klasickém OB jsme oproti loňsku vyklidili pozice, běžecké body získával především Honza Šedivý.

4.12. ODDÍLPořádání závodů v příštím roceMartin
Dostali jsme přiděleno pořádání historicky prvního Přeboru Prahy ve sprintu. Pokud se nestane nic neočekávaného, závod se bude konat v sobotu 8. dubna 2006 v Petrovicích. Ač se v Petrovicích běželo v minulých letech mistrovství Ekonomu ve sprintu a další závody EPPT, pro závod oblastních soutěží bude prostor použit poprvé. Nová mapa, která pro závod vznikne, bude také pro závodníky úplnou novinkou, předchozí vydání se na veřejnost kromě pár výtisků pro archiv map nedostaly Zajímavostí je to, že tři členové našeho oddílu bydlí uprostřed mapy - například já vidím z okna přibližně polovinu prostoru.

9.11. MTBOHonza Novák vyhrál akáduMartin
Že by přicházelo znovuzrození ušáckého MTBO oddílu? Naději přineslo víkendové akademické MČR v Hutích pod Třemšínem, kde Honza Novák získal mistrovský titul. O hodnotě jeho výkonu nejlépe vypovídá to, že se stříbrem se musel spokojit účastník letošního MS v MTBO Radek Laciga. Slušného výsledku dosáhl i Matěj Stejskal, i když na medaili jako před dvěma roky to nestačilo - 4. místo. Výsledky najdete na stránce závodu

7.11. ODDÍLMistrovství EkonomuVláďa
Mistry ekonomu se o víkendu stali tito ušáci:Podzimní les na mistrovstí EKP

Líba Fantová zvítězila v kategorii veteránek, přestože podala proti svému vítězství protest. Protest byl ale podán bez složení základního vkladu a nebyl tedy uznán. Kromě toho se nakonec přece jen potvrdilo, že Líba měla ražení v pořádku a správně našla všechny terčíky.

Jiří Šedivý zvítězil ve veteránech, přestože dobrou polovinu trati nebyl spokojen s tím, že je to do kopce a polovinu s tím, že je to zkopce. Agenturní zpráva se nezmiňuje o tom, jak to bylo, když se běželo po rovině. Za odvedený výkon mu přesto blahopřejeme.

Romana Maunová a Radim Ondráček zvítězili v kategorii mlaďochů a svoje vítězství přijali bez větších problémů a komplikací.

Ostatním se to taky líbilo. Tratě byly kvalitní. Kontroly byly postaveny správně (sám jsem to kontroloval). Počasí nám přálo - na mokrém písku se lépe jezdí ve skalních průchodech a skály v mlze vypadají lépe než v parném létě. Jediným problémem se mohlo zdát to, že pro některé závodníky přišla tma až příliš brzo.
Doufám, že někdo dodá ještě pár fotek a celkové výsledky.

1.11. ODDÍLFotky z BřezniceVláďa
Ahoj, slibene fotky jsou na photos.yahoo.com/kalous_v v adresáři Breznice 2005-10-22.
Je tam i ten tank, na který dělal reklamu Petr. No, zastavit jsme museli...
Prostě jako malý.
TankZámek Březnice

24.10. LOBRegistrace LOB a přihláška do žebříčku LOB 2006Míra
Čas letí velmi neúprosně a podzim se pomalu blíží k zimnímu období. A to je ten nejvyšší čas pro registraci LOB a přihlášku do žebříčku LOB na rok 2006. Registrace je nutno odeslat nejpozději 31. 10. 2005. Termínovku závodů LOB na rok 2006 a Prováděcí pokyny k soutěžím ČSOB pro LOB najdete na stránkách LOB. V přihláškovém systému našich stránek se tedy můžete v klidu zaregistrovat.

24.10. OBSlunečný víkend pod TřemšínemPetr Matoušek
Tak jsem zase po pár měsících obul orientky a vyrazil na dva závody do Hutí pod Třemšínem, kde Pragovka pořádala pražský žebřík. Počasí vyšlo, mapa i les byly pěkné, jen na můj vkus až moc bažin. Statečně jsem se jim vyhýbal, až do nedělní 11. kontroly, po jejímž oražení jsem si do bažinky kleknul oběma nohama. Pořád se mě nějaké děti ptaly, kde jsou. Náhodou jsem to věděl, ale zdržely mě. Tak jsem chtěl ztrátu dohnat zvýšeným úsilím a ztratil se sám. Jinak se docela dařilo, oba dny pár chudáků skončilo za mnou. Lépe ovšem reprezentovali Vláďa (v sobotu 12., v neděli 10.) a Libor J. (18. a 8.). Přední pozice obsadily i Líba a Jana B. Vše najdete zde.
Můžete se prý těšit na pěkné fotky tanku v Pňovicích z ušáckého výletu do Březnice.

24.10. WEBZase nová sekce na webuPetr Matoušek
Trochu jsem si pohrál s našimi stránkami a něco tam přibylo. Hledejte ve sloupci vlevo.

29.9. OBMČR štafet - 2 místo veteránekVláďa
Konečně taky přinášíme zprávy o tom, jaké to bylo ve Chvalči. Líbilo se nám tam.

Start závodu družstevA teď trochu podrobněji. Po oba dny jsme byli kus za vesnicí na shromaždišti v přírodním amfiteátru, který poskytoval výborný výhled na všechny divácké kontroly přímo od oddílového stanu. Jak jsme běhali se můžete podívat na stránkách výsledků: štafety a družstva. Nutno ale podotknout, že ušáci (a hlavně ušandy) zrají jako víno. V kategorii dospělejších veteránek jsme slavili stříbrné medaile - Líbě, Janě a Mirce chybělo pouhých 19 sekund k medailím zlatým! Výborně! Dalším úspěchem byla bramborová medaile mladších veteránek Dáši, Rity a další Jany. V chlapech jsme bohužel neudrželi slibně rozběhnutý závod - Honza Šedivý předával na 4. místě z prvního úseku.
Druhý den jsme pokračovali družstvy. Ekonomu se bohužel po nějaké době nepodařilo postavit dvě dospělá družstva. Během závodu se nic zvláštního nestalo - jenom těsně před koncem jsem si málem vypíchl oko při postupu na 23. kontrolu. Tratě byly celkem zajímavé i pěkně farstované (jako obvykle jsem měl samozřejmě nejdelší farstu :-) Kamenitý terén s kopci nebyl příliš obtížný mapově - v sobotu to bylo lepší. Tož nakonec jsme uhájili tuším 16. místo. Veteráni skončili ještě o tři místa lépe. No, příští rok bychom se už mohli konečně do těch družstev trochu opřít. Vždyť je to přece nejzábavnější závod za celý rok.

29.9. ODDÍLZačaly tréninky v tělocvičněMartin
Tento týden začaly pravidelné pondělní tréninky v tělocvičně vysokého ekonomického ústavu. Všichni aktuální i potenciální členové oddílu jsou na ně zváni, zatím to nevypadá, že bychom se v tělocvičně mačkali, jako tomu občas v minulých letech bývávalo. Čas zůstává stejný jako v minulé sezóně, tedy od 19:30 do 21:00. Ve vedení tréninků se asi budou střídat různí kvalifikovaní ušáci - pár tréninků povede Stejski, v polovině října po návratu z Kréty by se měli zapojit Míra s Martinou, i další jsou na seznamu trenérů. Program se bude asi dost podobat tomu loňskému - můžete se podívat na stránku oddíl - to znamená, že se budou střídat běžecké tréninky s hodinami zaměřenými na posilování a kompenzační cvičení. Vše bude jako obvykle doplněno basketem. Novinkou pro tuto sezónu je prý vybudování nové dobře vybavené posilovny ve zbrusu nové menze VŠE, třeba se tam taky občas podíváme. Další změnou je prodloužení čtvrtečních florbalových tréninků o půl hodinu, pracující však asi moc neocení, že začínají o tu půlhodinu dříve.

11.9. ODDÍLPodpora výkonnostního sportuMartin
Oddílový výbor se na své první letošní schůzní schůzi shodl, že dle stejnýchkritérií jako v loňském roce budeme podporovat závodníky, kteří dosáhnou dobrýchvýsledků na vybraných závodech. Zde je průběžný stav získaných bodů těsně předkoncem hodnoceného období - je započtena zima (LOBy), jaro i první podzimní závody, již zbývá jen několik mistrovství:
Šedivý Jan - 9
Volfová Martina - 7,5
Seidl Miroslav - 7
Kupcová Veronika - 6
Kazda Jiří - 4
Kunová Dáša - 1
Převážná většina získaných bodů pochází z LOBů, u této disciplíny je celkový součet vyšší než loni. Zato v klasickém OB došlo ke značnému ústupu z loňských pozic - kromě 1 bodu Martin Volfové už sbírá úspěchy jen Honza Šedivý. Co se stalo s ostatními? Někteří otěhotněli, někteří ukončili kariéru, jiné přestoupili(u nás by Jana za své letošní výsledky určitě získala částku čtyřcifernou...),další se věnují extrémním sportům, příliš pracují, jsou zranění nebo mapují v zahraničí. MTBO oddíl je víceméně v rozkladu, takže tam se asi také žádnýchvýsledků nedočkáme.

10.9. OBFederály v Bratrouchově a LiberciVláďa
Zatímco ostatní běháte na štafetách, napíšu vám, jak se povedly závody minulý víkend.
Dvě krásná shromaždiště a pěkné počasí úplně nutily k běhání po lese :-))
V sobotním Bratrouchově jsme se sešli na kopci nad údolím Jizery. Přes údolí Vysoké nad Jizerou, v dálce Černá Studnice - nádherný rozhled. Cestou na start to bylo ještě lepší. 150 metrů převýšení - to bude sprint - určitě pořád z kopce. Pořád zkopce to bylo až na jeden postup se stometrovým převýšením. Krátká trať byla pěkná, les taky i se závěrečnými skálami. Byl jenom trochu malý, tisíc lidí se tam nějak nemohlo vejít...
V neděli jsme měli taky nádherné shromaždiště na kopci a dokonce i skvělou klasiku. Postupy přes celou mapu (postup na šestou kontrolu se běžel 17 minut), bažiny, klacky a šutry jak v Horním Slavkově, nádhera. V dospělých kategoriích se jen málo závodníků dostalo pod sto minut a většinou si to opravdu užili. Ušáků tam byla spousta a tady jsou stránky závodů: výsledky sobota a výsledky neděle.

29.8. OBCena východních ČechVláďa
Nebudete mi to věřit, ale po několika letech se blížím k metě desíti aktivních závodů v rankingu. Přispěl k tomu poslední víkend, který byl nabitý čtyřmi závody.
Cena východních Čech uzavřela prázdninové závody a opravdu se to povedlo. Kromě juniorského extempore páteční noci, které jsem propásl, všechno klapalo podle plánu - i počasí.
První dvě etapy byly celkem rychlé v částečně kamenitém terénu. Pořadatele musíme speciálně pochválit za sobotní odpolední supersprint (třetí etapa), na kterém si i my netrénující připadáme jako na závodech. 15 minut vydrží běžet každý, tudíž i pro nás je takový sprint super zábava. Pro sprint byla využita nekopcovitá část mapy s množstvím terénních a kamenitých detailů. Závody uzavřela čtvrtá etapa, kterou jsme odběhali v nejkamenitější části lesa - v Čertových skrýších (jsou i na turistické mapě). Byly to fajn závody, i když občas si připadám, že bychom měli taky trochu trénovat - těšíte se a hlásíte se na družstva?
Bylo tu celkem dost ušáků tak se podívejte na výsledky, jak se jim vedlo.

23.8. OBPěkné prázdniny byly pěknéVláďa
Přestože předpověď počasí slibovala trvalý déšť, vydala se skupina ušáků i na předposlední prázdninové závody do tradičních Kacanov v Českém ráji. V sobotu jsme běželi dva sprinty (vítězové běhali průměrně 40 minut a sprintovat se v krpálech a skalách opravdu nedalo) a vzhledem k tomu, že se místo trvalého deště dostavilo spíš pekelné vedro, vypotili jsme všichni duši už během čekání na odpolední start. Osvěžení přišlo až v podobě večerní bouřky, která z krásné kempovací louky udělala bahnitý woodstock. Vzhledem k tomu, že nám napršelo i do stanů, byli jsme osvěžení na celou noc. V neděli ráno krásné modré nebe dělalo jako by se v noci nic nestalo. Ranní startovní časy nicméně musely oklepávat hustníky pro nás odpolední startovní časy. Nedělní etapa tvrdila, že je kratší klasikou, ale časy vysoko převyšující hodinu běhu nebyly výjimkou v žádné dospělé kategorii. Užili jsme si tedy i poslední etapu (někteří méně, někteří déle). Nakonec se nám podařilo usušit i stany a spacáky a dokonce se i spálit na odpoledním slunci, které to pěkně rozpálilo. Závody to byly fajn, pořadatelé využili super terénu, i když někomu připadaly kopce až dost vysoké. Na výsledky se můžete podívat zdeJo, ještě jedno doporučení: Jeďte sbírat houby, opravdu rostou a houbaři to nestíhají sbírat.

11.8. WEBNová položka...Petr Matoušek
...přibyla v menu našich stránek a to Fotky, viz. odkazy v levém sloupci. Kdybyste měli ještě něco do ušáckého alba, tak se přihlašte.

1.8. OBUšáci na veteránském MSLáďa Matušín
Není Kanada jako Kanada :-) Zatímco Petr Matoušek psal o České Kanadě, tato zpráva pochazí z Kanady "opravdové". Až tak daleko se totiž konalo veteránské mistrovství světa. Jak tak poslední dobou sleduju dění v oddíle, veteráni jsou teď nejaktivnější skupinkou, a dobré jméno dělali ušákům i teď. Ve svých věkových kategoriích obsadili Líba Fantová 7. místo, Jirka Šedivý 11. místo a Mirka Šedivá 15. místo - jejich výsledky jsou mezi českými závodníky jedny z nejlepších. Víc najdete na stránkách WMOC.

13.7. OBReportáž z KanadyPetr Matoušek
Mnoho orienťáků včetně borců z našeho oddílu využilo státních svátků na začátku července k účasti na čtyřetapových závodech v České Kanadě. Běželo se na dvou nových mapách a dvou revidovaných. Vypadaly dobře, vymlouvat se na ně nemůžu. Celkově myslím organizace byla bez problémů, jediným problémem byla zcela propršelá třetí etapa, ale aspoń měli všichni stejné podmínky. Dokonce jsem podal v této části svůj nejlepší výkon, ale stejně to nestojí za řeč. Takže raději k oddílovým úspěchům. Všechny zcela zastínil Honza Š., který celkově skončil na skvělém druhém místě v elitě. D40A vyhrála Líba, Jana byla ve stejné kategorii třetí a spokojená může být i Romča s 5. místem v D21A. Vícero Ušáků neabsolvovalo celý program. Výsledky zde. Teď mám do konce prázdnin od OB pokoj, tak pište reportáže někdo jiný.

11.7. MTBOBike Adventure v bahněMartin
Kdybych nebil debil, nejspíš bychom vyhráli... Tuto hlášku, kterou občas slýchám po závodech ve SMIKu, jsem si mohl po letošním závodě Bike Adventure dlouho opakovat. A také můžu vzpomínat na svůj loňský článek o tom, kterak loni Sádlo jedinou fatální chybou přišel o vítězství a skončil ve výsledkovém propadlišti. Že se mi může stát to samé, mě ani ve snu nenapadlo. Bodovaný scorelauf s časovým limitem, po jehož překročení začne po určité době naskakovat celkem brutální penalizace, končí totiž až po dojetí do cíle. První 4 hodiny sobotního závodu zajeté naprosto dokonale a další jedna řekněme slušně nic neznamenají. Fatální chyba v odhadu vzdálenosti a možné rychlosti znamená, že předchozí super výkon je k ničemu. To je na tomto závodě krásné a zároveň nemilosrdné. Co dále napsat k závodu? Pořadatelé z USK Praha asi mnoho lidí překvapili tím, že letošní závod umístili na Moravu na Drahanskou vrchovinu, s centrem v Baldovci. Oproti minulým třem ročníkům byl rozdíl v tom, že závodní prostor neobsahoval žádnou vyloženě rovinatou a spíše silniční pasáž. Rozdílné bylo i počasí - ačkoliv pro účastníky úterní etapy z bikových pětidenních v Plzni bylo označení „fucking weather“ příliš silné, bylo opravdu hnusně. Zataženo, občas déšť nebo přeháňky, místy trvalý déšť hlásila předpověď a nelhala. I ten trvalý déšť se objevil v sobotu v jižní části závodního prostoru u Brna, na severu naopak téměř nepršelo. Ale bahno bylo skoro všude a v neděli ho ještě přibylo. Mnozí závodníci také start v nedělní etapě rovnou vzdali. Pozitivně bych letos hodnotil stavbu kontrol, resp. jejich bodové ohodnocení. Nebylo vůbec jednoznačné, kterým směrem je nejlepší se vydat, a postupy mezi mnohými kontrolami také nebyly vždy jasné. Zvláště v mužské kategorii výsledky ukázaly, že mnohým favoritům závod nevyšel. Někteří zvolili špatný směr a jiní podobně jako my přijeli hodně po limitu (třeba Sádlo s Křižákem nebo obhájci Tomeček s Kořínkem). Jarda Rygl s Martinem Ševčíkem si udělali už po sobotě obrovský 60-bodový náskok a ten již nešlo ztratit. Dalšími novinkami bylo použití SportIdentu nebo sledování trasy závodu některých dvojic s pomocí GPS a následný rozbor jejich postupů, to byl opravdu zajímavý večerní program. Já jsem si naše postupy mohl rozebírat pouze v duchu, ale jasné mi to bylo celkem rychle - dotažení do konce těch tras, které jsme měli rozjeté v mixech (kde se se stihnutím závěrečných kontrol nedalo počítat), by mezi chlapy se spolujezdcem typu Honzy Nováka znamenalo asi druhé místo. A to jsem si po loňsku říkal, že v chlapech nemám výkonnostně co pohledávat. Zato rychlost pohybu v terénu odhaduju pořád na chlapy, což nemusí být vždy správně... Stránka závodů: www.bike-adventure.cz.

8.7. MTBOPětidenní v PlzniMartin
O bikových závodech sem už poslední dobou nepíšu, jednak protože letos nikdo další z oddílu nejezdí a jednak protože na to nemám čas. Historicky první bikové pětidenní, které se odehrávaly od soboty do středy v okolí Plzně, si však článek zaslouží. Centrum se nacházelo v kempu u Boleveckého rybníka, v jehož těsné blízkosti se jela první etapa – krátká trať zařazená také do Českého poháru. V lese bylo velké množství cest a pěšinek, v jejichž síti bylo uměním v rychlém závodním tempu stíhat mapování – podle dosažených časů se většina závodníků nevyvarovala chyb, v elitě zvítězil s výrazným náskokem Jarda Rygl. Druhá etapa, zároveň vypsaná jako MČR v závodě s volným pořadím kontrol, se konala na mapě Kokotsko u Ejpovic. Stavitel trati Háša vymyslel zajímavou variantu závodu – některé kategorie jely vlastně dva scorelaufy – například my v prvním kole volili pořadí mezi 10 kontrolami, pak následovala jedenáctá s výměnou mapy, a tam na nás čekalo dalších 11 kontrol. Při menším množství kontrol na mapě ještě více rozhodovalo projetí kontrol ve výhodném pořadí, ale odhalit optimální trasu nebylo vůbec jednoduché, třeba mně se to nepodařilo ani v jednom kole... Tento závod byl trochu ovlivněn zařazením dohlašovaných závodníků na konec startovní listiny (což moc pravidlům neodpovídá), Radek Ticháček i Filip Votoček tuto výhodu využili a získali první dně místa. Třetí den čekala závodníky prý světová premiéra MTBO supersprintu – například kategorie HE měla na 4,5 km 20 kontrol a časy vítězů se pohybovaly pod 20 minutami. Té světové premiéře však moc nevěřím, zahraniční závodníci museli mít s takovými závody přeci nějaké zkušenosti, když v této etapě (narozdíl od ostatních) domácí závodníky většinou poráželi. Zvítězil po excelentním výkonu s minutovým náskokem Fin Jussi Makila a i dalších 5 míst obsadili cizinci. Supersprint je zajímavá disciplína, oproti tomu klasickému běžeckému se několikrát objevily i postupy, kde byla klíčová volba trasy – a právě tři takové nepovedené v druhé polovině trati mě odsunuly po slibně rozjetém závodu do obvyklého středu výsledkové listiny. V podvečer přišly na řadu triatlonové štafety, zajímavý závod, jehož se zúčastnilo odhadem 60 tříčlenných štafet – takovou účast u doprovodné akce jsem dlouho neviděl (a bikový úsek byl díky tomu docela nebezpečný). Podmínky pro čtvrteční etapu, jejímž dějištěm byla ze světových pohárů známá Valcha, se začaly připravovat přibližně v půl páté ráno. To začalo pršet, dalších přibližně 10 hodin nepřestalo, a napršela polovina ešusu. Bahno a voda byly snad úplně všude a tak mi brodění potoka po pás nijak zvlášť nevadilo a rád jsem si ho na trati zopakoval podruhé. Zato mému kolu se potok a bahno nelíbily vůbec a musel jsem dnes dlouho přemýšlet, zda je po tomto závodě schopno absolvovat Bike Adventure. Ale tam bude bahno taky, takže bude zvyklé :-) Z předpokládaného času vítěze 80 minut se v bahně vyklubalo 112, nejrychleji zajel Jarda Rygl. Množství závodníků závod nedokončilo, nebo k němu vůbec nenastoupilo. Poslední etapa se jela na Krkavci s hendikepovám startem. Terén mi přišel asi nejhezčí z pětidenních (pěšinky ideální pro jízdu na kole), trať také pěkná (ostatně jako všechny dny), zato mapa mi tentokrát až tak super nepřišla – hlavně cesty značené tečkováním mi většinou přišly dobře sjízdné, někdy skoro stejně jako plné čáry. V mužské elitě dojel do cíle první a tedy celkově zvítězil Jarda Rygl, na druhé místo se dostal Fin Makila, když předjel třetího Aleše Linharta. Já jsem nakonec v silné mezinárodní konkurenci obsadil slušné 17. místo – tedy ne že by šlo o nějaké super výkony, několik dobrých závodníků nemělo v některé z etap všechny terčíky, někteří startovali jen první dva dny, někomu se nechtělo do úterního slejváku. Ženskou elitu jsem v tomto článku zatím ignoroval, tak to napravím – vyhrála Rakušanka Michaela Gigon před Hankou LaCarbonara a Markétou Jakoubouvou. Co napast na závěr? Plzeňáci opět ukázali, že biky pořádat umějí, a posunuli MTBO zas o nějaký kus dál. Zúčastnilo se skoro 400 závodníků, to je o dost víc, než na normálních pohárových závodech, přijelo množství orienťáků, které bych na MTBO moc neočekával. Prostě celkově moc povedená akce.

30.6. ROGAININGPořádali jsme rogainingMartin
O víkendu jsme ve spolupráci USK Praha pořádali Mistrovství ČR v rogainingu. I když vlastně o pořadatelských oddílech v tomto případě nemá smysl mluvit, jde spíš o akci několika málo osob, hlavními organizátory byli za USK Bořánci a za Ekonom Sádlo. Z ušáků dále pomohli zbylí obyvatelé Petrovic (tj. Martina a já) a ještě Dušan, Puňťa, Petr Matoušek a Pája. Na titul mistrů republiky, který pravidelně získávají Sádlo z Bořanem, si tentokrát mohli brousit zuby ostatní. V nejprestižnější mužské kategorii zvítězili Tomíci Zdráhal s Václavkem, ovšem pouze o 20 bodů méně získali vítězové mixů Horovi. Jediný ušácký zástupce v závodě Libor Jirků (společně s Petrem Bašusem) obsadil pěkné druhé místo. Výsledky najdete na stránce závodů, stejně jako fotky, nějaké fotky mám i já, možná se je podaří někdy na web také umístit (i když pokud to půjde tak rychle jako s tímto článkem, asi to bude tak za rok...)

27.6. ODDÍLV sobotu na StaromákuVláďa
Ahojte všichni.Pokud nebudete v sobotu 2. července běhat někde po lese a budete v Praze, rádi vás s Radkou uvidíme v poledne na Staromáku. Oznámení

13.6. ROGAININGMistrovstvi Evropy v rogaininguMíra
Po odpočinkové noci a přejezdu zpět do civilizace (do Tallinnu), ikdyž i na estonském venkově je docela hezky, se k vám dostávají zaručeně čerstvé zprávy od aktérů přímo z místa dění Mistrovství Evropy v rogaininu. Krátkou textovou zprávu o výsledcích jste si mohli přečíst již včera a je možné si je prohlédnout i na stránkách závodu včetně mezičasů, neboť se běželo s SI, ale zde se teď dozvite trošku více.Závod proběhl o víkendu 11.-12. června 2005 v lesích a bažinách v okolí obce Nova, asi 100 km západně od Tallinnu, kde v místní škole bylo umístěno centrum závodu. Obec sama o sobě vypadá jako na ruském venkově na Urale akorát s tím rozdílem, že zde je poněkud znatelně více uklizeno, ikdyž na pozůstatky bývalého vládce a režimu (míněno Ruska) se dá narazit skoro na každém rohu, ať už se jedná o styl obcí, zbytků rozbořených vojenských základen a dalších znaků bývalého režimu. Ale zpět k závodu. Prostor závodu, který se z převážné většiny skládal z bažin a z nich vystupujících malých kopečků do výšky maximálně 20 m, byl ze dvou stran ohraničen Baltským mořem (na severu a západě) a na zbývajících dvou pak rozsáhlými bažinami. Porost byl velmi různorodý, od krásného čistého borovicového lesa jen s mechovým podrostem a borůvčím (převážně právě vrcholky těch kopečků), přes hezké otevřené bažiny s mechem, který se při probíhání houpe jako trampolína, až po bažiny šíleně zarostlé a téměř neprostupné. Tam se dalo pohybovat pouze po cestách, pokud tam ovšem nějaké byly a nebo po průsecích, které se daly přirovnat těm na Urale, tedy že byly v mapě a ve skutečnocti jen náznak, ale za to šíleně "zabušený". V každém případě se rychlost pohybu v tomto terénu dala odhadnout jen stěží, naštěstí těch hezkých pasáží bylo více. Část závodu se šla i podél pobřeží, kde zase velice nepříjemné byly velmi pískové a hrabavé cesty. Rozhodně to nebyl terén na běh jednoduchý a ikdyž to bylo vesměs po rovině, tak místo kopců, na které jsme od nás zvyklí, tak síly velice ubíraly ony všudypřítomné bažiny.Na startu se sešlo téměř 200 týmů, kde na hlavní závod na 24 hodin jich bylo tak 95, ostatní běžely buď závod na 8 hodin nebo na 3 hodiny. Počasí bylo velice proměnlivé, od úplného jasna a sluníčka (hlavně na začátku závodu) až po vytrvalý déšť, který v určitých fázích byl velice silný a nepříjemný, zvláště když už člověk zase skoro uschnul z toho deště předchozího, ale takový už to prostě při závodě na 24 hodin je, že to může být drsné po všech stránkách, a to nejen po stránce fyzické a psychické, ale i po stránce, kterou jako závodník nejseš schopen moc, vlastně vůbec, ovlivnit a je třeba se připravit i na tuto možnost.Za naši republiku zde startovaly 4 týmy, jeden M (chápej muži) a tři X (mixy). Já s Bořanem jsme po sezbírání všech kontrol ještě hodinu před limitem nakonec obsadili 3. místo, kde těsně před námi doběhla jedna dvojice z Lotyšska a vítězný tým z Estonska. Podle našich pocitů jsme si mysleli, že jsme šli docela dobře, hlavně náš první okruh (60 km vzdušně za 9 hodin) a i ten druhý, kde jsme sice pocítili několik krizí, ale i tak jsme to docela slušně obešli. Rozhodně jsme neřešili čas, jestli se dostaneme do cíle o pár minut dříve či později, člověk v této situaci uvažuje přece jen trošku jinak. Tak 2 minuty, o které nás porazili ti druzí jsou prkotina a ani nás to nějak neštve, není důvod. Jen jsme konstatovali, že to na rogaining bylo špatně postavené. Nemělo by se stávat, že to půjde sebrat všechno, týmy by měly závodit a licitovat s tím, že bude nutné něco vynechat a v tom je to obtížné a ne s časem, kdy po 18 hodinách je jasné, že to v klidu půjde sebrat dříve a v ten okamžik do toho začít jít a závodit s časem, protože v tuto dobu už organismus zajímá něco jiného, než že posledních 20 km bude muset běžet co to dá, aby byl v cíli o něco dříve.

13.6. ROGAININGPokračuje doba bronzováMartin
Na mistrovství Evropy v rogainingu, které se beželo o víkendu v Estonsku, obsadili Sádlo s Bořanem 3.místo, stejně jako loni na MS. SMS od Bořana zkopírovaná z webu USK: "Po kvalitnim vykonu jsme 3. Dali jsme vsechny kontroly a prisli o 1 hod drive. Na 2. nam chybelo 2min a na 1. cca 1 hod. Oni sli jedno kolo, my dve. 1/2 prselo." Výsledky najdete na stránce závodu.

10.6. ROGAININGPozdrav ze severuLáďa Matušín
Ahoj usaci, tak vas zase po delsi odmlce zdravim ze severu. Tentokrat jsem v Helsinkach a pripravuji se na Jukolu, ktera se bezi pristi vikend nedaleko odtud. Normalne bych vam asi ani nepsal, ale nahodou jsem potkal Sadla, ktery mi rikal, abych vam neco napsal, protoze ted jel do Estonska pres Helsinky, kde jsme se setkali. Rikal neco o Mistrovstvi Evropy v rogainingu a take o tom, ze vlastne momentalne ani nevi jestli to pobezi v sandalech a usackem oblecku, nebot jim zatim nedorazila zavazadla, no ale pry se to tak da take odbehnout. Jinak vas vsechny s Boranem zvou na cesky rogaining, ktery poradaji s Boranem 25. a 26. 6. v Kytine kousek od Prahy. Takze kdyz budete chtit prijet, tak jsete vsichni srdecne vitani a muzete jednak zavodit a nebo treba pomoci pri poradani. Program je bohaty a chysta se i promitani fotek z jejich cest po Urale, USA, Francii a i Estonsku, takze to bude stat za to. Takze pokud nemate co delat, tak prijedte, vse potrebne je na webu.

3.6. OBHorký víkend u ČimelicPetr Matoušek
Pozdě ale přece drobná reportáž z českého B žebříčku konaného v Rakovicích u Čimelic. V sobotu se běžela krátká trať, v neděli klasická. Teploměr ukazoval hodně nad 30 C, tak hlavně v neděli dal běh zabrat. Naštěstí jsme měli na trase až tři občerstvovačky, takže chvílemi jsem běžel skoro přepitý. Terén byl pěkný, spíše rovinatý, s množstvím kamenů. Já jsem to samozřejmě nepoznal, ale mapa prý místy úplně neseděla. Zázemí v chatovém táboře se sprchami a rybníčkem plným řas a žab bylo pěkné. Piva a zmrzliny bylo dost. Díky tropické noci jsme ani nemuseli využít ubytování v Blatné a v klidu se dalo ulehnout pod hvězdy. Někteří měli i vatu do uší, takže žádné prokousnuté bubínky jsme nezaznamenali. Večer jsme měli kulturní program v podobě amatérských filmů pro pamětníky. Dva o OB a jeden o gumách.
Z výsledků stojí za zmínku 9. a 14. místo Romči v D21B, 18. a 26. Libora v H21B. Na bednu se dostala jednou Mirka, jednou Béža a Ivča S. vyhrála sobotní D21C. Exušačka Vlaďka dosáhla na sobotní bronz v D21B. Podrobněji zde.

18.5. OBPořádali jsme áčkaMartin
Je to již více než 10 dní nazpátek, co jsme v Horním Slavkově společně s Baníkem Sokolov pořádali áčkové závody - že se na oddílových stránkách od té doby nic neobjevilo, je možné přičítat faktu, že pořádání bylo dost náročné... Vše podstatné o této vydařené akci si můžete prohlédnout na stránkách závodu, pokud vás zajímá, jak byly závody hodnoceny, najdete tam i stránku s ohlasy, kde jsou pohromadě všechna nalezená internetová hodnocení. Z nich si můžeme vyvodit závěr, že se závody celkem povedly, nejvíce kritizovanou záležitostí bylo počasí.

2.5. OBHonza Šedivý akademickým mistrem ČRMartin
Na akademickém mistrovství republiky, které se dnes a zítra koná v rámci Českých akademických her u Olomouce, získal mistrovský titul v závodě na krátké trati Honza Šedivý. Mezi ženami byla nejrychlejší Martina Spurná.

2.5. OB4. pražský žebříčekTomáš Novák
Závod na zkrácené trati se běžel na mapě Kůlny v prostoru plném hustého porostu, jenž dal orientačně zabrat nejednomu zkušenému borcovi. Roli favorita splnil Honza Šedivka, který vyhrál hlavní kategorii mužů. Podle svých slov si přijel pouze zatrénovat na nadcházející Akademické mistrovství v Olomouci. Svou kategorii vyhrála i Mirka Šedivá. Za zmínku stojí i bramborová medaile Báry Rančákové v hlavní kategorii žen. Na obrázku jsem zachytil předávání zkušeností Mirky Š. ten den velmi bloudící Martině Sedláčkové.

1.5. MTBOBikový oddíl umřel před JesenicíMartin
Letos už tak nepříliš početný bikový oddíl téměř zmizel ze světa hned před prvními závody. Míra musel dát přednost před závoděním štítkování kontrol pro áčka ve Slavkově příští týden, a Martina i já jsme chytli nějakou virózu tak dobře načasovanou, že jsem nakonec jel na závody v Jesenici u Rakovníka sám, a to jen na nedělní scorelauf. U ne zcela zdravého a letos výkonnostně slabšího závodníka se dá slušný výsledek očekávat pouze při téměř ideálním pospojování kontrol a bezchybném výkonu. Taková shoda okolností však nenastala, a tak z ušáckého pohledu bylo nejzajímavější, že si poprvé vyzkoušeli MTBO Bochenkovi. Ivana dokonce byla mezi dorostenkami nejrychlejší - sice v dresu Kotlářky, ale startující za Ekonom. Jinak závod byl celkem pěkný, optimální pospojování kontrol bylo těžké vymyslet, na druhou stranu mezi jednotlivými lepšími variantami snad nebyly zas až takové rozdíly. Drobné připomínky bych měl k mapě v měřítku 1:20 000, při nízkonákladovém tisku jsou mezery mezi jednotlivými čárkami na cestách menší a během jízdy se těžko rozeznává, zda jde o plnou či čárkovanou cestu - přesně tento problém jsem měl dnes. Netiskneme-li na extra kvalitním stroji, je třeba mezery v Ocadu zvětšit.

28.4. OBČeské akademické hryTomáš Novák
Kvalifikace pro oblast Praha a Čechy na celostátní akademické hry plánované na 14. dubna bylo pro nezájem zrušeno. Na České akademické hry v Olomouci (2. a 3. května) tudíž jede každý, kdo se přihlásil. Z VŠE tak učinili 3 ženy a 2 muži. Z Ušáků jsem tam objevil pouze Honzu Šedivku a exUšáka Pavla Princla.

27.4. WEBWeb běží a zprávy jsou už v pořádku.Petr Matoušek
To je vše. Tak pište.

22.4. WEBStránky přesunuty na nový serverMartin
Možná si toho někteří ani nevšimnete, ale stránky byly přesunuty na jiný server. Ač by brzy mělo dojít i k přesměrování původní adresy kumbal.vse.cz/ob, raději již ji nepoužívejte, stránky již fyzicky na kumbále neběží. Jedinou správnou adresou je teď ob.vse.cz. Náročné práce spojené s přesunem bravurně zvládl Petr Matoušek, bohužel někdo jiný (já) už ani není schopen napsat korektně novinku a ukončit správně tag pro odkaz v novince :-( Čímž se mi podařilo předchozí zmršenou zprávou pěkně rozhodit starší zprávy a pár jich úplně schovat, opravit to jde pouze a jen v databázi a do ní se na novém serveru nedostanu...

15.4. OBVíkend u ŘevničovaPetr Matoušek
U Řevničova se konaly o víkendu dvoje závody pražského žebříčku, oboje na stejné mapě, tuším s názvem Barvínek. Družstvo Ušáků ve složení Bára, Tom, já se zúčastnilo v sobotu šílených triatlonových závodů v blízkých Kalivodách, takže reportáž je jen z neděle. To nás slušně bolely nohy, takže se to podepsalo na našich výkonech. Tom například pro bolest kolene zvládl jen 3 kontroly. Jinak terén nebyl příliš náročný, téměř jsem se neztratil, a rovinatý. Vše tentokrát proběhlo organizačně v pořádku, takže narozdíl od minulého týdne, kdy musela být kategorie H21K zrušena, se mohu těšit na cca 3700 bodů do rankingu. Ovšem hvězdou ušáků byl samozřejmě Honza, který skončil v H21L 2. Výsledky najdete zde.

4.4. OBŽebřík v KytíněPetr Matoušek
Sezóna OB je již v plném proudu a v neděli jsme se dočkali prvního pražského žebříčku. Shromaždiště bylo v Kytíně 3 km od startu, tak kromě běhu jsme se i pěkně prošli. Ale v příjemném počasí to nevadilo. Běželo se na mapě Jezírko, tratě nebyly tentokrát tak kopcovité a kamenité jako na podzim, aspoň trať H21K. Zato nám neseděl jeden kód v popisech. Z ušáků se nejvíce dařilo Páje a Janě Z. (vítězka D21K). Výsledky najdete zde.

4.4. ODDÍLProběhlo velikonoční soustředěníPetr Matoušek
V Horním Slavkově proběhlo tradiční velikonoční soustředění. Účast byla letos menší než obvykle. Obavy ze sněhové nadílky ale byly zbytečné, spíše jsme se topili v četných bažinách, ale to je prý narozdíl od sněhu orientačně zajímavé. Jinak počasí vyšlo nad očekávání. V květnu budeme ve Slavkově spolupořádat závody, tak soustředění bylo vyplněno kromě tradičních treninků i zjišťováním mapových nesrovnalostí, testováním tratí a dohadováním zázemí. Na jeden trenink jsme si odskočili též do Bečova. Velikonoční štafety byly tentokrát jen dvoučlenné a z putovního snowboardu se radovali Sádlo s Janou. Zajímavé je, že z šesti štafet byly čtyři diskvalifikované.

23.3. WEBStránky závodů ve Slavkově spuštěnyMartin
Možná jste si nahoře na stránce všimli nového odkazu - nezadržitelně se blíží termín 7.-8. května, kdy budeme v Horním Slavkově pořádat závody Continental Cupu, Žebříčku A a Žebříčku B. Spustit stránky závodu bylo už načase, práce na jejich dokončení po večerech minulého týdne měly tu výhodu, že jsem usnul pokaždé hned, když jsem se po půlnoci odvalil od počítače do postele. Přípravné práce zatím probíhají podle naplánovaného harmonogramu, alespoň co se týče úkolů svěřených našim spolupořadatelům z Baníku Sokolov, kteří mají na starosti především zajištění zázemí (shromaždiště, parkování, ubytování, všemožná povolení a další záležitosti). Naším hlavním úkolem je teď dokončit mapu a doladit tratě, což se nám snaží znepříjemňovat zima. Minulý víkend ještě leželo v lese přes metr sněhu, uvidíme kolik ho vydrží do velikonočního soustředění, někteří ušáci si ale stejně plánují vzít s sebou lyže... Další zajímavostí je, že jsme se minulou neděli zúčastnili semináře pořadatelů vrcholných závodů v opravdu hojném počtu - bylo nás pět. Věřme tedy, že úspěšnost závodů bude přímo úměrná počtu pořadatelů, kteří se objevili na semináři - to by asi znamenalo, že naše závody budou letos těmi nejlepšími :-)

13.3. LOBSkončilo úspěšné mistrovství světaLáďa Matušín
Ve Finsku skončilo mistrovství světa v LOB, úspěšné jak z pohledu české reprezentace, tak pro náš oddíl. Honza Šedivý se podílel spolu s Honzou Lauermanem a Ondrou Vodrážkou na pěkném 5. místě štafety. Stejnou pozici obsadilo i trio žen. Ještě většího úspěchu pak dosáhl Ondra Vodrážka v závodě na krátké trati (middle) – 4. místo je skvělým výsledkem.

7.3. ODDÍLUšáci v TV NovaMartin
Členové našeho oddílu už jsou tak slavní, že se objevují ve vysílání TV Nova, a to dokonce v téměř hlavním vysílacím čase... Hodně nepravděpodobných podmínek musí být splněno, abych sledoval Sportovní noviny těšně před osmou večerní na Nově, pokud je zrovna nevidím na cestách v hospodě. Nicméně dnes jsem to štěstí měl: 1. Přišel jsem z práce před osmou. 2. Branky, body, vteřiny na ČT1 skončily výrazně dříve než obvykle. 3.. Těsně po nich rodiče přepnuli na Novu (nevím kvůli jakému následujícímu seriálu...). 4. Byl jsem tak unaven, že jsem po první větě pronesené redaktorem neodešel od televize. A pak to přišlo... Po zprávách z hokejového play-off přišla závěrečná reportáž. Když Pavel Poulíček začal mluvit o lyžařském závodě s dlouholetou tradicí, čekal jsem obrázky ze švédského Vasova běhu (jako před chvílí na ČT). Ale Nováci představovali jinou atrakci, nedělní Krkonošskou sedmdesátku, tedy závod lyžařských družstev se startem ve Špindlu pod sjezdovkou. Zpravodajství bylo pojato způsobem této stanici tradičním - začalo se pohledem na jakési dívčí družstvo, před startem si zpívající jakousi lyžařskou písničku. Myšlenkově už jsem byl někde jinde, Nova také udělala zatím prostřih na jinou (tentokrát pánskou) skupinku, a pak to zaznělo: "Střihej ušáku!" Zbystřil jsem (neb do té doby jsem sledoval spíš zeď než televizi). Ale při takovém šoku jsem vše zachytit nestihl, prostřih na zas další skupinku na sebe také nenechal dlouho čekat. Takže ani nevím, kdo přesně v oné legendární skupince byl. Já poznal jen Jirku Béžu. Asi proto, že byl ke kameře nejblíže. Kdo tam byl s ním?

7.3. LOBHonza Šedivý na MS v LOBLáďa Matušín
Ve Finsku probíhá Mistrovství světa v LOB, stejně jako v loňském roce mají ušáci v české reprezentaci svého zástupce. Honza Šedivý již má za sebou dva závody, nedělní sprint (kde obsadil 32. místo) a dnešní klasickou trať, kterou dokončil na na 26. pozici - dle mého názoru jde o velmi pěkné výsledky, i vzhledem k tomu, že je Honza na svém první dospěláckém mistrovství. České barvy zatím nejlépe hájili dnes při klasice Ondra Vodrážka, Honza Lauerman a Bára Chudíková - všichni se vešli do první desítky, což jsou krásná umístění - byli jediní, kteří dokázali jakžtakž držet krok s LOBáckými světovými velmocemi, Skandinávií a Ruskem. Sledujtestránky mistrovství.

16.2. LOBMokré mistrovství na KramolíněMartin
Vytrvalý déšť znepříjemňoval závodníkům sobotní mistrovství republiky na klasické trati. Bylo až tak nehezky, že i lyžař-turista, kterého LOBy normálně naprosto nelákají a přijel kvůli tomu, aby jel na výlet, nakonec nastoupil k závodu. Jinak by se totiž těžko motivoval, aby vůbec obul lyže a nezůstal schovaný před deštěm v autě (pro méně znalé, za toho turistu považuji sám sebe). Když si odmyslíme počasí, závod sám o sobě byl poměrně zajímavý a ušáci ho myslím hodnotili všeobecně pozitivněji, než třeba ohlasy u DKP nebo v Sosnovinách. Já osobně byl také spíše spokojen, až závěr trati se mi nelíbil (především kvůli kontrole 132 uprostřed "čárky" vedoucí kolmo do strmého svahu). Výsledkově se ušáci prosadili v hlavních kategoriích těsně za stupně vítězů - v chlapech skončil Míra 5., v ženách Martina 4. a Verča 5. Veteránský titul získal ve své věkové kategorii Libor Kořistka. V noci ze soboty na neděli přestalo pršet, ochladilo se, začal padat sníh a foukat vítr. Nedělní krátká trať se tak jela za úplně jiných podmínek, v přibližně deseti číslech čerstvého sněhu. Míra startující vpředu již před startem správně odhadl, že dnes bude fungovat jako skútr. A skutečně k některým kontrolám přijížděl jako úplně první, snad i pořadatel tam byl naposled v sobotu (a nebo jeho stopy stihl zamaskovat vítr). Nízký startovní čas znamenal minimální šanci na dobrý výsledek. Stránka závodu.

9.2. LOBMistrovství ČR družstev v LOBMíra
V průběžném hodnocení Mistrovství ČR družstev v LOB pro rok 2005 se po zatím čtyřech závodech (tzn. v polovině soutěže) na čelních místech v kategorii dospělých objevují čtyři vyrovnané kluby. Na prvním místě je zatím OK Jilemnice s 117 body, za ní jen o jediný bod je náš ušácký oddíl Ekonom Praha se 116 body, pak SK Kotlářka Praha se 115 a čtvrtý Zdravotník Praha se 109 body. Tady je vidět, že kluby z Prahy jsou v LOB stále velice silné. Více se dozvíte na stránkách sekce LOB.

8.2. LOBNa MČR štafet ušáci 2x stříbrníLáďa Matušín
Na mistrovství republiky v LOB štafet, které se jelo v neděli v Trutnově, si naše štafety vyjely druhé místo v obou hlavních kategoriích - muži ve složení Míra, Kazdič, Honza Šedivý i ženy v sestavě Martina, Dáša a Verča. Veteráni ve své kategorii dokonce zvtězili. Stránky závodu.

12.1. ODDÍLTréninky v tělocvičně VŠE - zima a jaro 2005Míra
Zima a jaro 2005 - tělocvična VŠE - pondělí 19:30-21:00 hod.

Datum   Program                  Vedoucí Pomůcky
3.1.2005 Kompenzační cvičení, protahování     Martina
10.1.2005 Dynamika a odrazová síla, abeceda     Míra
17.1.2005 Kruhový trénink - posilování       Martina
24.1.2005 Běžecká síla a obratnost, posilování   Míra
31.1.2005 Kruhový trénink - posilování       Míra
7.2.2005 Dynamika a odrazová síla, abeceda     Míra
14.2.2005 Kompenzační cvičení, posilování vl. tělem Martina Popruh, kar.
21.2.2005 Běžecká síla a obratnost, posilování   Míra2
 8.2.2005 Kruhový trénink - posilování       Martina
7.3.2005 Dynamika a odrazová síla, abeceda     Míra
14.3.2005 Kompenzační cvičení, posilování vl. tělem Martina Popruh, kar.
21.3.2005 Běžecká síla a obratnost, posilování   Míra
28.3.2005 Velikonoční pondělí            Soustředění H. Slavkov
4.4.2005 Kruhový trénink - posilování       Martina
11.4.2005 Dynamika a odrazová síla, abeceda     Míra
18.4.2005 Kompenzační cvičení, posilování vl. tělem Martina Popruh, kar.
25.4.2005 Běžecká síla a obratnost, posilování   Míra
2.5.2005 Kruhový trénink - posilování       Martina
9.5.2005 Dynamika a odrazová síla, abeceda     Míra
16.5.2005 Kompenzační cvičení, posilování vl. tělem Martina Popruh, kar.
23.5.2005 Běžecká síla a obratnost, posilování   Míra
30.5.2005 Kruhový trénink - posilování       Martina
6.6.2005 Dynamika a odrazová síla, abeceda     Míra
13.6.2005 Kompenzační cvičení, posilování vl. tělem Martina Popruh, kar.
20.6.2005 Běžecká síla a obratnost, posilování   Míra
27.6.2005 Kruhový trénink - posilování       Martina
Poznámka:Operativní změny v programu jsou samozdřejmě možné.kar. - karimatka

11.1. LOBLOBy 15.-16.1. 2005 přeloženyMíra
Z důvodu nedostatku sněhu ve Vrbně pod Pradědem se další závody v LOB překládají na náhradní termín 19. a 20. 2. 2005. Pro další informace sledujte stránku pořadatele.

11.1. LOB1. a 2. závod PE, ŽA v LOB - BeneckoMíra
O víkendu proběhly dlouho očekávané první letošní závody v LOB, které se započítávají do Poháru Elity, žebříčku A a Mistrovství ČR družstev v LOB. Z důvodů nepříznivého počasí a nedostatku sněhu v původním závodním prostoru v Kněžicích byli pořadatelé nuceni závod přeložit do výše položených lokalit na standardní běžecké tratě na Benecko. Tato volba byla úspěšná a ze strany závodníků se setkala s povděkem, vždyť počasí bylo přímo jarní a ty krásné výhledy na Kotel a okolní hřbety, sněhu dostatek přes 50 cm, takže pěkná idyla, ačkoliv začátkem ledna trošku neobvyklá. Na programu byla sobotní klasická trať a nedělní trať krátká. Závodní tratě obou dní zabraly pouze prostory lyžařských tratí Benecko a přilehlé louky pod hotelem Žalý, kdy v sobotu byli závodníci nuceni několikrát navštívit rozcestí Rovinka a následně si vyjet celý plynovod zpátky na běžecké tratě. Tratě byly vcelku rychlé, ikdyž v odpoledních sobotních hodinách již na loukách trochu tekly. Na neděli zas přes noc trošku pršelo a do rána vše zmrzlo, takže nedělní závod byl ještě o poznání rychlejší a pro někoho i technicky náročnější. Tratě se vcelku líbily, takže rychle k výsledkům. V ženské elitě v sobotu dominovala Bára Chudíková, která se na neděli přesunula na Jizerskou padesátku, a v mužích v obou dnech vyhrál Wawok Ondra. Z ušáků se nejlépe vedlo Zuzce Stehnové (3. a 1. místo) a Verče (4. a 6. místo). Z kluků pak standardně zajeli Kazdič v sobotu (8. místo) a Míra (10. a 6. místo). Ostatní výsledky a později možná i fotky ze závodu si můžete prohlédnout na stránce závodu.

10.1. ODDÍLHulk 2004 - holkyVláďa
Sice s ročním zpožděním, ale přece. Máme tu i obrázek z vyhlášení "loňského" hulku v kategorii dívky a ženy. Naši štafetu vidíte na třetím místě, tj. zcela vpravo.
Vyhrály bonboniéru.

Vyhlášení na Hulku - děvčata

4.1. LOBPrvní závody LOB na BeneckuMíra
Podle posledních zpráv od pořadatelů z Jilemnice se první letošní dva závody Českého poháru LOB a Mistrovství ČR družstev v LOB uskuteční o víkendu 8. a 9. 1. 2005 na Benecku. Zatím je v této lokalitě sněhu dost a spíše musíme doufat, aby ten sníh tam ještě nějakou chvíli vydržel. Vše podstatné se samozdřejmě dozvíte na stránce pořadatele, ikdyž vzhledem k časové tísni budou poněkud opožděné. Další bližší informace budou k dispozici ve čtvrtek 6. 1. večer, do kdy by se mělo i rozhodnout, zda se závody uskuteční či ne.


Archivy zpráv z dalších let:

2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004 - 2003 - 2002

Zprávy od konce roku 2017 a novější se nachází na novém webu Ekonomu.

top


© Ekonom Praha
Martin Sajal
Petr Matoušek
design: Vladislav Kalous