Výsledky sobotních závodů jsou k dispozici v ORISU – sprint, middle. Na nedělním Mistrovství ČR družstev získali medaile 1. Tesla Brno, 2. USK Praha, 3. SKOB Zlín. Výsledky družstev včetně mezičasů jsou již součástí sekce výsledky zde na webu.

Nevýrazná odbočka na družstvech

Málo výrazná odbočka na těžbou zasaženou cestu ke kontrole 57 v nedělním závodě družstev. Místo, o kterém se po závodě diskutovalo a které závod asi částečně ovlivnilo. Máme z toho „radost“ dvojnásobnou – právě tam přišlo o senzační vedení po polovině závodu družstvo pořadatelského oddílu, když do té doby skvěle jedoucí Štěpán Merenus odbočku nezaregistroval. A na stejném místě se pak asi rozhodlo i o titulu, když zde přes minutu ztratil Kládin a soupeři ho posléze dostihli. Ta odbočka měla být v mapě správně nevýrazná. Problém byl, že při každé z posledních tří návštěv lesa to tam vypadalo jinak – a při závodě taky. Zároveň se můžete podívat na první delší ukázku mapování (zde spíše aktualizace mapy) s využitím kamery umístění na přilbě.

Continue reading

Protokol o závodě

Musí se povinně zveřejnit, ale stejně asi nikoho nezajímá. To platí pro protokol o závodě ve většině případů, ale u nás se toho událo tolik, že i protokol o závodě stojí za přečtení. Zmiňuje hasičcký závod pro děti v prostoru sprintu, neočekávanou těžbu i zatarasení cesty ze strany fotbalistů při middlu, a ježdění mimo cesty v závodě družstev, které řešil hlavní rozhodčí domluvou.

Continue reading

Co se děje v lese?

Nejdůležitější je, že v prostoru družstev probíhají opravy loňských povodňových škod. Vypadá to, že práce jdou pomaleji, než dle původního odhadu. Může se tedy stát, že sjízdnost dvou hlavních cest bude jiná, než v mapě, či že někde narazíte na překážky. V takovém případě změny vyznačíme změny do závodních map červenou fixou. Určitě bychom to ještě oznámili před nedělním závodem v centru. Srážky s technikou se bát nemusíte, jsme s šéfem firmy realizující opravy v kontaktu a víme tedy, že v neděli by se na cestách pracovat nemělo. A co dalšího se v lese děje?

Continue reading

Seznam plateb oddílů

Jako většina oddílů využíváme pro vyúčtování závodů přihláškový systém ORIS, který nabízí i poměrně přehledný seznam plateb oddílů. V tuto chvíli jsou tam připsány všechny platby k dnešnímu dni. Ještě zítra na účet jednou kouknu, abych tam doplnil i ty oddíly, které platí na poslední chvíli.