Nevýrazná odbočka na družstvech

Málo výrazná odbočka na těžbou zasaženou cestu ke kontrole 57 v nedělním závodě družstev. Místo, o kterém se po závodě diskutovalo a které závod asi částečně ovlivnilo. Máme z toho „radost“ dvojnásobnou – právě tam přišlo o senzační vedení po polovině závodu družstvo pořadatelského oddílu, když do té doby skvěle jedoucí Štěpán Merenus odbočku nezaregistroval. A na stejném místě se pak asi rozhodlo i o titulu, když zde přes minutu ztratil Kládin a soupeři ho posléze dostihli. Ta odbočka měla být v mapě správně nevýrazná. Problém byl, že při každé z posledních tří návštěv lesa to tam vypadalo jinak – a při závodě taky. Zároveň se můžete podívat na první delší ukázku mapování (zde spíše aktualizace mapy) s využitím kamery umístění na přilbě.

Toto místo už bylo na webu zmíněné jednou – v článku o postupných změnách v závodním prostoru a videu v rámci něho (čas cca od 1:30). Jak se situace vyvíjela:

• Do 3.8.2014 zde byla hezká cesta s výraznou odbočkou

Cesta ke kontrola 57
    Podoba mapy před pokácením stromů a finální podoba
  • 10.8.2014, při zastávce v lese po závodech ve Vlkančicích, jsem tu narazil na spoušť – asi 10 klád přes cestu.
  • 28.9.2014, poslední výlet do terénu před finálním potvrzením tratí a posláním mapy do tisku. Klády zmizely a video ukazuje, jak jsem tehdy situaci vyhodnotil a v mapě upravil. Kontrolu jsem se po krátkém zvažování rozhodl nechat na svém místě, nesjízdný úsek byl krátký a rozumné přemístění mě nenapadlo.

Bohužel během týdne na toto místo asi znovu přijeli lesáci, odvozili část větví a začátek cesty upravili tak, že odbočka byla najednou méně výrazná.

Že došlo ke změně, jsem zjistil až v neděli zhruba hodinu před startem závodu při kontrole umístění kontroly. Na místo jsem ihned poslal volného pořadatele, aby zkusil odbočku zvýraznit. To ostatně byla na našich závodech docela běžná činnost, různé nevýrazné cesty (většinou na podzim zapadané listím nebo jehličím) v terénu zvýraznit. Jenže taková cesta se dá zvýraznit hůře, běžné prošoupání podrážkou nebo klackem na ní nefunguje a traktor na její projetí jsme už nesehnali ;-(