Pozvánka

Ekonom Praha vás zve na poslední letošní závody Českého poháru MTBO a Mistrovství ČR družstev, které se uskuteční 4. – 5. října 2014 v Říčanech. Centrem závodů bude Základní škola u Říčanského lesa.

Program závodů začne v sobotu 4. 10. dopoledne závodem Českého poháru ve sprintu. Ten se pojede v lese, v prostoru mapy „Jureček“ pro běžecký OB. Na závodníky čeká hustá síť většinou dobře sjízdných cest a středně kopcovitý terén v údolí Rokytky. Mapu připravuje Martin Sajal a testuje zde novou mapařskou techniku – mapování s využitím kamery umístěné na helmě. Tratě sprintu postaví Markéta Kalinová.

Sobotní odpoledne je rezervováno pro závod Českého poháru na krátké trati, tedy middle. Cesta na start a z cíle bude o něco delší (okolo 5 km), protože middle se pojede v lese severně od Babic, kde se závodníci mohou těšit na středně hustou až hustou síť cest různorodé sjízdnosti a na často jen mírně zvlněný terén, ale kopce zde díky několika údolím také budou. Tento prostor dosud pro orientační závody nebyl použit, možná i kvůli oplocenému bývalému vojenskému objektu uprostřed lesa. Mapu připravuje Honza Kabát, tratě postaví Martin Sajal a oběma možná trochu pomůže Míra Seidl, který v tomto lese pravidelně běhá.

Sobotou skončí Český pohár, večer tedy proběhne v Říčanech také celkové vyhlášení jeho výsledků za rok 2014.

V neděli 5. 10. se pojede Mistrovství ČR družstev, tedy štafetový závod pětičlenných týmů složených ze tří mužů a dvou žen. Start a cíl budou přímo u říčanské školy. Závodní prostor jižně od Říčan je ze všech tří závodů nejméně kopcovitý, ale úplná rovina to také není. Cest je zde dost, většinou dobře sjízdných. V prostoru zároveň vzniká úplně nová mapa pro pěší OB, takže se použije laserscan a základy mapy připraví „pěší“ mapaři Milan Borovička a Radim Ondráček. O klasifikaci cest pro MTBO se postará Martin Sajal, který bude také stavitelem tratí.

Pro „veřejnost“:

  • Nemáte s MTBO zkušenosti, ale rádi byste si tento sport vyzkoušeli? Budou pro vás připraveny orientačně nenáročné tratě „Open Short“ a „Open Long“, speciální vybavení pro MTBO jako mapník si u nás můžete zapůjčit. Přečtěte si předem průvodce pro začátečníky.
  • Chodíváte na procházky do lesů v okolí Říčan? Pak vás 4. – 5. 10. prosíme o toleranci k projíždějícím závodníkům, a pokud v lese vyhledáváte spíše klid, vyrazte raději do té části lesa, kde se zrovna nezávodí.
  • Chcete naopak sledovat závody jako diváci? Pak doporučujeme hlavně nedělní závod družstev, který je divácky nejatraktivnější, závodníci budou projíždět okolo říčanské školy několikrát.
  • Pro potenciální sponzory a zástupce médií je kontaktní osobou ředitel závodů Miroslav Kalina – mirek.kalina@gmail.com. Dá se očekávat účast více než 300 závodníků včetně českých reprezentantů.