Pozvánka

Ekonom Praha vás zve na 7. a 8. kolo Českého poháru MTBO 2016, které se uskuteční 25. – 26. června 2016 v Jabkenicích. Centrem závodů bude fotbalový stadion v Jabkenicích.

Mapu pro vás připravují Štěpán Merenus s Mirkem Kalinou. Na závodníky čeká rovinatý až mírně zvlněný terén se středně hustou sítí komunikací většinou dobré sjízdnosti.

Program závodů začne v sobotu 25. června závodem Českého poháru na krátké trati, tedy middle. Cestou na start se účastníci projedou, absolvují okolo 5 km. Tratě postaví Markéta Kalinová.

V neděli 26. června čeká na závodníky klasická trať, tedy long. Na start to bude tentokrát 6 km. Tratě  pro vás připraví Martin Nývlt.

Pro veřejnost

Nemáte s MTBO zkušenosti, ale rádi byste si tento sport vyzkoušeli? Budou pro vás připraveny orientačně nenáročné tratě „Open Short“ a „Open Long“, speciální vybavení pro MTBO jako mapník si u nás můžete zapůjčit. Přečtěte si předem průvodce pro začátečníky.

Chodíváte na procházky do lesů v okolí Jabkenic? Pak vás 25. – 26. 6. prosíme o toleranci k projíždějícím závodníkům, a pokud v lese vyhledáváte spíše klid, vyrazte raději do té části lesa, kde se zrovna nezávodí.

Chcete naopak sledovat závody jako diváci? Pak doporučujeme dát si v centru závodu nějaké občerstvení a sledovat, jak míří závodníci do cíle.

Pro potenciální sponzory a zástupce médií je kontaktní osobou ředitel závodů Miroslav Kalina – mirek.kalina@gmail.com. Dá se očekávat účast více než 300 závodníků.