Další akce v prostoru závodů

Prostor závodů je již delší dobu známý díky zveřejnění jeho mapy, další detaily se dají najít v pozvánce. S ohledem na pravidla MTBO je návštěva závodního prostoru před závodem zakázána. Co se smí a co ne? Určitě nikomu nebude vadit, když závodníci projedou třeba autem centrem Říčan, kde se stejnak závodit nebude. Ale kdo by se chtěl zúčastnit dalších akcí, které se konají v závodním prostoru, může už pak startovat na našich závodech jen mimo soutěž. Při hledání akcí, které se konají v okolí Říčan, jsme se zároveň snažili ohlídat, aby se v závodním prostoru ve stejnou chvíli nekonala jiná akce, která by mohla závodníky MTBO ohrozit. Takové akce se ale hledají docela blbě.

Při sobotním závodě Českého poháru MTBO ve Vlkančicích před pár týdny došlo k tomu, že se na stejném místě ve stejném čase konaly dva cyklistické závody. Naštěstí bikový maraton Hornokrutská 40 patří mezi menší závody obsazených sotva 90 závodníky a tak snad nakonec nenastal problém, i když třeba já jel chvíli v protisměru trati Hornokrutské 40 v místě, kde maratónci zrovna svištěli z kopce slušnou rychlostí. Naštěstí jsem potkal v protisměru jen malou skupinu. Nicméně pořadatelé to mají těžké, takové závody se hledají blbě. Mně to trvalo s použitím Google snad víc jak 10 minut a závod jsem našel spíše omylem, navíc jsem ho hledal zpětně.

Nás snad žádná taková kolize čekat nebude, i když si myslím, že Lesní běh Říčany se v prostoru Jurečku původně měl konat ve stejný den, jako náš sprint. Ale nakonec se poběží až o týden později 11.10., takže ten si zaběhnout klidně můžete.

Zato účast na dalších akcích doporučit nemůžeme:

  • Týden před závody se bude konat v prostoru Jurečku cross country Jurečkovská šlapka. Pro nás to znamená, že bychom měli po Jurečkovské šlapce zkontrolovat, jestli se kvůli závodu nezměnila sjízdnost cest. Ve stejném prostoru se pojede v sobotu dopoledne sprint. O Jurečkovské šlapce jsem se dozvěděl vyloženě náhodou. Při projíždění průseku vedoucího doprostřed hustníku jsem si všiml na stromě v tom hustníku zalaminované pozvánky/upozornění na Jurečkovskou šlapku několik let zpátky. Pak už pomáhal Google.
  •  V Babickém lese, kde se bude v sobotu odpoledne konat middle, se uskuteční 13.9. běžecký závod Babický trail. Podívat se na webu závodu na video ukazující trasu ale zakázat nemůžeme… O Babickém trailu jsme se také dozvěděli víceméně náhodou od běžců z Etnetery.

Nicméně o některých akcích se nedozvíme, i kdybychom se snažili sebevíc. Snad se v závodním prostoru nebude konat nelegální technoparty, jako teď v sobotu, kdy jsem ji díky hluku v Babickém lese vystopoval. Pravda, technaři obsadili louku na okraji prostoru, kam se těžko dostane i zbloudilý závodník…