Milá pozvánka od pana starosty

Pan starosta města Jáchymov (Ing. Bronislav Grulich) nám poslal tak milou pozvánku pro závodníky MČR, že by byla velká škoda ji neuveřejnit.

Milí sportovní přátelé,

těší mě, že se po 12 letech orientační běh vrací na Jáchymovsko a do biatlonového areálu Eduard, i když je to tentokrát v jiné než zimní lyžařské podobě. Chtěl bych co nejsrdečněji pozvat všechny příznivce tohoto přírodního sportu do areálu, který sice nebyl stvořen přímo pro orientační běh, ale věřím, že i přesto dobře poslouží jako zázemí pro vaše mistrovské závody. Aktivita organizátorů této vrcholné sportovní akce určitě pomůže celkové revitalizaci tohoto území, které má určitě šanci překonat jak nedobrý zvuk minulosti uranových dolů se všemi stinnými stránkami toho, co se zde v souvislosti s těžbou uranu dělo, tak i ekonomický úpadek oblasti po ukončení této těžby. Jsem osobně rád, že se znovu potkávám s těmi, kteří zde před 12 a více lety organizovali orientační závody v lyžařské podobě, a budu rád, když se sem budete i dál vracet a využívat jak sportovně atraktivního členitého lesního komplexu, tak i našeho sportovního areálu ve spojení s vaším „sportovištěm“ – tedy lesem a kvalitními mapami, vytvořenými pro letošní Mistrovství ČR.

Přeji jak Vám, tak i našemu regionu, aby se Vám zde zalíbilo, a abyste se sem vraceli nejen za svými závody, ale i z toho důvodu, že vás naše Krušné hory osloví jako oblast, kde naleznete mnohem víc důvodů k návratům než „jen“ závody v orientačním běhu. Náš region může nabídnout mnoho zajímavostí, každý si určitě najde sám to, co ho sem bude přitahovat nejvíc. Je jedno, jestli to bude zájem o lázně, o historii, o přírodní krásy, o lyžování nebo o cokoli jiného, každopádně zde vždycky budete vítanými hosty.

Váš ing. Bronislav Grulich, starosta města Jáchymov