6.4.    Můžete se podívat na fotky ze závodu - fotila Bára Rančáková, pro web připravil Kamil Bureš.

6.4.    Jsou zde snad již definitivní výsledky a mezičasy (ve výpisu mezičasů jsou tentokrát i pořadí). Nejdůležitější změna ve výsledcích nastala u kategorie T5 - byla rozdělena na dvě podkategorie (každá běžela na jiné trati).

5.4.    Na stránky byly přidány mezičasy (výsledky jsou zatím neoficiální, úpravy se dají čekat v kategoriích D16 a T5). V nejbližších dnech se dočkáte i fotek ze závodu.

4.4.    Již se můžete podívat na výsledky. Mezičasy se zde objeví během pondělního dopoledne. Po závodě proběhlo vyhlášení výsledků žákovských kategorií, ceny věnovalo kartografické vydavatelství Žaket.

2.4. 12:15    POZOR - startovka kategorie D21L byla 2.4. ve 12:15 přelosována - původně neodpovídala pravidlům

2.4.    Konečně je tu startovka po kategoriích a startovka po oddílech.

2.4.    Na základě žádosti FSP zveřejňujeme, že ze vyhlaseni preboru Prahy v nocnim OB, poradanem Fakultou stavebni Praha v patek 2. dubna v Klanovicich, probehne kolem na nasem zavode druhe hodiny odpoledni. Odměnění vítězů soutěže vypsané na těchto stránkách pravděpodobně proběhne ve stejnou dobu.

31.3.    Již se můžete podívat na pokyny.

30.3.    Byl zveřejněn seznam přihlášených. Startovka se zde objeví nejdříve ve čtvrtek večer, nebo až během pátku.

29.3.    Můžete si stáhnout program OBgraf, který umožňuje přehlednou analýzu výsledků s mezičasy. Více zde.

26.3.    Několik novinek z příprav závodu: Tratě jsou postavené a kontroly oštítkované. Dnes se začíná plotrovat. Musíme se vyrovnat se změnami u hlavních pořadatelských funkcí - ředitelka závodu odstoupila z rodinných důvodů, nahradí ji Ladislav Matušín. Kvůli pracovní cestě se omluvil i hlavní rozhodčí, při závodě ho bude zastupovat Martin Sajal.

19.3.    Na oddílových stránkách v sekci Mapy přibyly další ukázky mapy Valy (celou ji na web dávat nebudeme, protože závodníci s přístupem k webu by měli výhodu oproti těm, kteří mapu viděli jen vytištěnou a tedy méně čitelnou).

5.3.    Ostré spuštění stránek závodu.

1.3.    Zprovoznění těchto stránek, zatím na "preview" verzi. Momentálně zde najdete kromě zábavné soutěže jen rozpis.

Soutěž

Na Valech se běžel závod Gigasport cupu už loni, kdy byla mapa zpracována a vytištěna v tiskárně VŠE na exkluzivní papír, zajímavými barvami a s úžasně přesným soutiskem barev. Po závodě se na internetu objevilo několik ohlasů, ve kterých se pisatelé zpravidla zmínili také o mapě. Měli jste možnost zkoušet přiřadit 7 níže uvedených názorů ke stránkám, na nichž se objevily - správné odpovědi jsou uvedeny dole.

1.    Kvalita mapy byla střídavá, část Ládi Matušína byla rozhodně lépe zmapovaná Ivem Šebelíkem v roce 1973 (a tehdy byl pro mapy OB v Praze rok 3! dnes 33), zbytek mapy byl průměrný, nejvíce chyběla čitelnost mapy daná možná slabším tiskem na VŠE.
2.    Nějaké výhrady bych měl ale k nové mapě, která se mi zdála občas nějak zakřivená do jiných dimenzí (například kolem kontrol 5, 8, 9, 11) a občas se v patnáctce vůbec nedala přečíst (hlavně bordel za startem a před cílem, ale i jinde).
3.    Při tisku v tiskárně VŠE byl sice maximalizován poměr kvalita/cena, ale to jsou asi tak veškerá pozitiva :-(
4.    Mapa (až na ty barvy) snad přesná (ale bohužel hůře čitelná, neboť "patnáctka"), ...
5.    Na nové, dobře zmapované mapě našel Ekonom pěkné zázemí v lesním areálu VŠE. ... Škoda jen značné nečitelnosti mapy (i díky velmi špatné kvalitě tisku) v měřítku 1:15.000, desítka by byla mnohem lepší.
6.    V místech s množstvím terénních detailů (kde se stává blbě vytištěná mapa nečitelnou) se žádné kontroly nenacházely, a tak mi i mapa přišla velmi slušná.
7.    Mapa nebyla nejpovedenější, zelené fleky hustníků v ní střídavě chyběly nebo přebývaly, také promapování svahů na okraji mapy mohlo být důkladnější. Někteří závodníci si stěžovali na špatnou čitelnost mapy, já měl potíže snad jen v závěrečném pytlíku, kdy se mi ne zcela dařilo přečíst detaily prostoru bývalé raketové základny.