2.6.Výsledky a mezičasy ze závodů jsou již zadány i v aplikaci SplitBrowser, kterou naleznete na stránkách Reactoru Děčín.(Mirek)
1.6.V sekci fotky přibyly odkazy na alba od Michala Švarcbacha, Marka Pospíška a Jiřího Kotase.(Martin)
1.6.Na stránce www.obpostupy.cz již můžete najít mapy z našich závodů s možností zakreslení vlastních postupů(Mirek)
31.5.V sekci fotky přibyly odkazy na první fotky ze závodů, které nám poslali jak závodníci (Zdeněk Odvody, David Hlaváč, Honza mAk Svoboda), tak pořadatelé (Martin Tušl).(Martin)
31.5.Zhruba minutová reportáž ze sobotního závodu byla dnes odvysílána v České televizi - v Poledních událostech na ČT1 a ČT24. Záznam najdete na webu české televize (přibližně od 22. minuty tohoto pořadu). Jestli se dostane do Branek, bodů, vteřin, zatím není jisté - dnešní den byl ale bohatý na další sportovní události, takže to moc pravděpodobné není.(Martin)
30.5.Nominace na MS v MTBO - ŽENY (Martina Tichovská, Renata Paulíčková, Barbora Chudíková, Hana Doležalová, Marie Hrdinová, Hana La Carbonara) - MUŽI (Jiří Hradil, František Bogar, Martin Ševčík, Jan Lauerman, Jaroslav Rygl, Radek Laciga / Marek Pospíšek).(Mirek)
30.5.Náš závod v České televizi - v pondělní zpravodajské relaci Branky, body, vteřiny by měl být cca 45 sekundový šot z našeho závodu. O případném delším záznamu budeme včas informovat. (Mirek)
30.5.Jestliže se Vám závody líbily, pak zajisté oceníte informaci o dalším významném závodě, který budeme pořádat. Jedná se opět o MČR na klasické trati, tentokráte však v běžeckém OB. Bude se konat v polovině září 2011 v Bečově nad Teplou.(Mirek)
30.5.Ztráty a nálezy - bunda Warmpeace, brašnička Pigeon, dřevěné růžové autíčko, tričko Adidas, Camelbak.(Mirek)
30.5.Naše závody jsou již minulostí. Děkujeme všem závodníkům za účast, všem sponzorům za podporu a všem pořadateleům za pomoc. Fotky ze závodů budou zveřejněny v nejbližších dnech. Mapy s možností zakreslování postupů (obpostupy.cz) budou zveřejněny na začátku týdne. (Mirek)
30.5.V nedělním závodě Českého poháru na krátké trati zvítězili Martina Tichovská a Jan Lauerman. Již jsou k dispozici i kompletní nedělní výsledky.(Martin)
29.5.Mistry ČR na klasické trati se v hlavních kategoriích stali Martina Tichovská a Martin Ševčík. Výsledky a mezičasy najdete v sekci výsledky.(Martin)
28.5.Do sekce pokyny byl přidán plánek centra, pochopitelně toho seletického. A to byla poslední zpráva od pořadatelů z Prahy, teď už jen zamířit k volbám a hned poté do Seletic. Uvidíme, jak to tam bude vypadat s přístupem k internetu.(Martin)
28.5.Mapy pro závod byly vytištěny dnes ráno. Pořadatelé odpoledne odjíždějí do Seletic, takže vše se zdá býti na dobré cestě. Počasí nám sice úplně nepřeje, ale má být poměrně teplo, takže nějaká ta přeháňka snad vadit nebude. (Mirek)
27.5.Otevřené shromáždění sekce MTBO se bude nakonec konat až od 19 hodin, protože od 18 do 19 hodin proběhne setkání Předsednictva sekce MTBO, kde se budou řešit hlavně výsledky z Polska. Repre kouč Jirka Vraný ještě předtím udělá nominace na MS do Portugalska. Dá se očekávat, že otevřené shromádění sekce se hodně protáhne, takže bude přerušeno po dobu vyhlášení a po jeho skončení bude opět pokračovat.(Mirek)
27.5.V sekci pokyny najdete aktualizované pokyny, v nichž jsou již doplněny délky tratí všech kategorií i pro sobotní závod. Je tedy jisté, že se nebude opakovat blíže nespecifikované mistrovství na klasice z minulosti, kdy získaly tratě definitivní podobu až v den závodu v jednu hodinu ráno :-) Dále byl přidán přehled plateb uhrazených i dlužných, takže vedoucí oddílů si mohou zkontrolovat, zda po nich nebudeme chtít na prezentaci nějaké peníze - viz platby.pdf.(Martin)
27.5.Sponzoří závodu - SP KOLO (cyklistická prodejna a servis v Praze 4), EMCO (výrobce zdravé výživy - cereálie, müsli a sušenky), SPORT ARSENAL (výrobce cyklisitckých brašen a nosičů), 3F VISION (výrobce sportovních brýlí), V-PRESS (vydavatel magazínů Velo, 53x11, Cykloturistika), CANARD (výrobce funkčního prádla), ZNALEX (znalecký ústav pro ekonomiku), ULTRASPORT (dovozce cyklistických potřeb a výrobce funkčního prádla Sensor), DIRECT ALPINE (výrobce outdoorového oblečení), PIVOVAR SVIJANY (výrobce skvělého pivního moku), SPORTIQUE (výrobce přírodních produktů pro zdravé tělo a kůži), HAVEN (dovozce cyklistických potřeb a výrobce cyklistických doplňků). Touto formou děkuji všem sponzorům za podporu.(Mirek)
27.5.Jsou zveřejněny startovní listiny.(Martin)
27.5.Kde hledat favority MČR na klasické trati v elitních kategoriích? V mužské elitě je papírovým favoritem Jiří Hradil, který nejenom že obhajuje titul z loňského roku, ale zároveň vyhrál v dubnu dokonce závod Světového poháru v Maďarsku. Největšími soupeři mu budou Jaroslav Rygl, Martin Ševčík, Lubomír Tomeček a Jan Lauerman. Překvapit mohou i naši mladí reprezentanti František Bogar a Marek Pospíšek nebo například suverénní vládce kategorie H21A Matěj Peths. V ženách očekáváme souboj Martiny Tichovské, Renaty Paulíčkové, Marie Hrdinové či obhájkyně loňského prvenství Hany Doležalové. Dobrý výsledek se dá očekávat zajisté také od Michaely Gigon.(Mirek)
26.5.Pokyny pro závodníky si můžete stáhnout v sekci pokyny. Nejsou zatím kompletní, stavitel tratí ještě optimalizuje sobotní tratě některých kategorií, takže některé délky chybí a budou doplněny ve čtvrtek večer. Startovky budou zveřejněny také ve čtvrtek.(Martin)
25.5.Po sobotním závodě (cca od 18 hodin) se uskuteční na stadionu v Seleticích otevřené shromáždění sekce MTBO, kam mohou přijít diskutovat všichni, komu není budoucnost MTBO v ČR lhostejná.(Mirek)
25.5.Všechny SI kontroly budou kompatibilní i s novými čipy SI8 a SI9, takže jejich majitelé si mohou oddechnout.(Mirek)
24.5.Po uzavření základního termínu přihlášek jsou stavy přihlášených pro pořadatele docela povzbudivé. Na sobotní long je přihlášeno 363 závodníků, na nedělní middle pak 356 závodníků. Vaše přihlášky si můžete zkontrolovat v sekci přihlášení. (Mirek)
20.5.Co dělají pořadatelé v tomto týdnu? Hlavní kartograf dokresluje mapu, zmapovaný prostor má neuvěřitelných 29 km2. Stavitel usilovně staví tratě, abychom je mohli v neděli a v pondělí otestovat v terénu. Ředitel závodu má radost z toho, jaké pěkné ceny pro vítěze nám posílají sponzoři, jejichž loga vidíte v pravém sloupci.(Martin)
17.5.V sobotu jsme úspěšně dokončili mapování. Zmapovaný prostor se jen těsně nevejde v měřítku 1:20000 na papír formátu A3 (což ničemu nevadí, ani v sobotu neprojezdíme celý prostor a nedělní krátká se pojede na mapě v měřítku 1:15000). V týdnu dost pršelo, což mělo vliv na sjízdnost cest. Někde bahno schne docela rychle, jinde ne. Aktuální bahno určitě vyschne, takže jsme ho ani nefotili. Raději nabízíme fotky ze závodního prostoru z návštěvy, při které k nám bylo počasí přívětivější.(Martin)
16.5.Sobotní MČR na klasické trati bude pro kategorie H21E a D21E zároveň nominačním závodem na červencové MS v Portugalsku. Kdo se chce o nominaci porvat, ať si pečlivě přečte nominační kritéria. Nedělní závod ČP na middlu bude pro změnu nominačním na MSJ pro naše juniory a juniorky.(Mirek)
16.5.Během sobotního i nedělního závodu bude fungovat v centru závodů dětská školka pod vedením zkušených rodičů, takže si tam v klidu můžete odložit své ratolesti.(Mirek)
13.5.Přihlášeny jsou již desítky závodníků, je tedy čas aktivovat sekcí se seznamem přihlášených. (Martin)
10.5.O ubytování na postelích je velký zájem. Zbývá již jen několik málo míst, zveřejňujeme tedy i další možnosti ubytování v okolí:
Cenově dostupnější: U Otomanských (Loučeň), Farma Košík (Tuchom), Ubytování Dětenice č.p. 158, Ubytování Dětenice č.p. 86, Penzion Zátiší Nymburk.
Luxusnější: Chateau Mcely, Zámek Loučeň, Zámecký Resort Dětenice, Bučický Mlýn (Rožďalovice), Hotel OSTROV Nymburk a také nabídka ubytování v několika hotelech a penzionech v Poděbradech.
(Martin)
3.5.Víkend byl ve znamení mapování. Všechno jsme nestihli, ale to se dalo při našich ambicích čekat – chtěli bychom, aby náš závodní prostor byl letos ze všech nejrozlehlejší :-) Pro nadpoloviční většinu prostoru slouží jako mapové podklady 14 let staré mapy Štaflík a Špagetka (odkazy vedou na naskenované mapy v archivu map, důkladné zkoumání těch map ale velký smysl nemá – v lese to vypadá dost odlišně). Závodit se bude také západně od prostoru těchto map. Tam vytváří hlavní kartograf Radim Ondráček úplně novou mapu, částečně se překrývající s 30 let starou mapou Spálený les. Asi budeme muset upravit popis terénu – množství cest sice dobře sjízdných je, ale přesnější bude „středně hustá síť komunikací různorodé sjízdnosti“.(Martin)
2.5.Zájem o start na našich závodech má dokonce reprezentace Japonska. Díky tomu vznikla i verze rozpisu v angličtině, kterou najdete pod krycím názvem Bulletin 1 / For english speaking competitors Bulletin 1 was added.(Martin)
29.4.Pokud jste se na tyto stránky nemohli v posledních dnech dostat, nebyla chyba na vaší straně. Ani na naší (jako Ekonomu). Prostě umřel server. Naštěstí už vstal z mrtvých a provoz webu je plně obnoven.(Martin)
26.4.Do pravého sloupce byla přidána zmenšenina plakátu, kterým naše závody propagujeme a mohli jste ho vidět možná už na závodech v Maďarsku. Kdo bude plakát zkoumat podrobněji, možná si všimne na ilustračních mapách použitých na plakátu, že z části jde o mapu závodního prostoru a to dokonce v mapovém klíči pro MTBO. Použitá klasifikace je ale opravdu jen ilustrační, mapovat začneme až tento víkend.(Martin)
21.4.O dějišti závodů je rozhodnuto, přesouvá se z jižních Čech zhruba 130 km severním směrem. Stejně jako v roce 1997 se bude konat Mistrovství republiky na klasické trati v Seleticích v okrese Nymburk. Tehdejší vítěz další mistrovský titul určitě nezíská, Míra Seidl bude tentokrát stavitelem tratí. Nejdůležitější informací však je, že zveřejňujeme rozpis.(Martin)
19.4.Již dříve (1.4.) byla na oddílovém webu zveřejněna tato novinka o nemožnosti uspořádat závod v původně plánovaném terénu v okolí Dobronic:
"Ne, bohužel to není apríl. Závody Českého poháru v MTBO, které pořádáme 29. a 30. května, se nebudou konat v Dobronicích. V tomto týdnu jsme obdrželi od Panství Bechyně, které je vlastníkem části závodního prostoru, finální nesouhlasné stanovisko s pořádáním závodů. Panství Bechyně bohužel vlastní klíčovou část lesa, a kdybychom se jí snažili při stavbě tratí vyhnout, byl by výsledkem závod naprosto nedůstojný Českého poháru, natožpak Mistrovství republiky na klasické trati (kdo to ještě neví, v souvislosti se změnami v kalendáři získal náš závod na klasické trati dodatečně statut mistrovství). V současné době probíhají jednání o přesunu závodu do náhradního prostoru. Informace o něm zveřejníme ve chvíli, kdy získáme všechna potřebná povolení."
(Martin)
VŠTJ Ekonom Praha
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZNALEX - znalecký ústav pro ekonomiku Sensor - funkční prádlo, ponožky a cyklodresy od společnosti Ultrasport Direct Alpine - výrobce outdoorového oblečení Pivovar Svijany - výrobce skvělého pivního moku Sportique - výrobce přírodních produktů pro zdravé tělo a kůži Haven - výrobce cyklistických a dalších sportovních doplňků SP KOLO - cyklistická prodejna a servis EMCO - výrobce a distributor potravinářských výrobků odpovídajících zdravému životnímu stylu SPORT ARSENAL - výrobce a prodejce cyklistických brašen, nosičů a oblečení 3F VISION - výrobce sportovních brýlí a dalších sportovních doplňků Cykloturistika - časopis pro cesty na kole Canard - výrobce funkčního prádla a outdoorového oblečení